Türkiye’nin 10. Şehir Hastanesi Olan Bursa Şehir Hastanesi Hasta Kabulüne Başladı

Türkiye'nin 10. Şehir Hastanesi Olan Bursa Şehir Hastanesi Hasta Kabulüne Başladı

Türkiye’de hastaların 5 yıldızlı otel rahatlığında hizmet alması için yapılan şehir hastanelerinden 10.’su Bursa Şehir Hastanesi hasta kabulüne başladı.

Hastaların 5 yıldızlı otel konforunda hizmet alması için Türkiye genelinde yapılmaya başlanan ve 9 tanesi hizmete giren şehir hastanelerine Bursa da eklendi. Bursa’da yapılan 10. Şehir Hastanesi ilk günden 2 bin 500 kişiye hizmet verdi.

10. Şehir Hastanesi

Türkiye’nin 10. şehir hastanesi olan Bursa Şehir Hastanesi, Bursa’nın Doğanköy mevkiinde 745 bin 365 metrekare alanda yapılan, bünyesindeki Genel, Kadın – Doğum Çocuk, Kalp Damar, Onkoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR) Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri (YGAP) olmak üzere 6 farklı hastanede toplam bin 355 yatak kapasitesi bulunuyor.

Hastalara Hizmet Vermeye Başladı

Sağlık Bakanlığı ve Rönesans Sağlık Yatırım tarafından “Kamu Özel İş Birliği” (PPP-Public Private Partnership) modeli ile yapımı gerçekleştirilen Bursa Şehir Hastanesi’nde poliklinik ve acil servisler de dahil tüm birimler hizmet vermeye başladı.

Hasta Yakınları Çok Memnun

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, Bursa Şehir Hastanesi hakkında gazetecilere yaptığı açıklamalarda, “Herhangi bir ulaşım problemi yaşamıyoruz. Kentin değişik yerlerinde Bursa Büyükşehir Belediyemizle yaptığımız görüşmeler neticesinde, vatandaşlarımızın, kentin değişik noktalarından hastanemize ulaşımını sağlayacak tedbirler alındı. Herhangi bir problem yaşamıyoruz, sürekli hasta ve hasta yakınları ile görüşüyoruz, çok memnunlar. Uluslararası seviyede hizmet veren bir hastane. Gelen vatandaşlarımız çok memnun. Klinik olarak hazırız, ameliyathanelerimiz ve yoğun bakım ünitelerimiz de hazır.” dedi.