İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: “Sahipsiz Metruk Binaları Yıkın”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: “Sahipsiz Metruk Binaları Yıkın”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, uyuşturucunun genellikle metruk binalarda kullanıldığını söyleyerek valilere, kaymakamlara ‘Sahipsiz metruk evleri yıkın’ talimatı verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Uyuşturucu kullanımına dair saha araştırması yapmaya devam ettiklerini söyleyen Bakan Soylu; “Uyuşturucu kullanıcıları maddeyi yüzde 40.7 oranında kendi evlerinde, ikinci olarak da yüzde 24.6 oranında metruk binalarda kullanıyor. Metruk binaların yüzde 67’sini yıktık, 21 bin metruk bina daha yıkılacak” diye konuştu.

Soylu, “PKK’nın iki şah damarı var. Birisi sömürdüğü belediyelerdi, ikincisi de uyuşturucu ticareti. Birincisini tamamen kestik, ikincisine de sürekli darbe üstüne darbe vuruyoruz” açıklamasında bulundu.

Önemli bir çalışma ve sıkı bir takip içinde olduklarını bir diğer konunun ise metruk binalar olduğunu söyleyen Bakan Soylu, şu ifadeleri kullandı:
“Uyuşturucu kullanıcılarının, maddeyi yüzde 40.7 oranında kendi evlerinde, yüzde 24.6 oranında da metruk binalarda kullandıklarını tespit ettik. Bunun üzerine metruk bina konusuna yoğunlaştık. Tespiti yapılan metruk bina sayısı olarak 59 bin 367 rakamına ulaştık. Yüzde 67’sini yıktık. Tespiti yapılıp yıkılmayan metruk bina sayısı 21 bin 359. Bunların 8 bin 46’sının da yıkım kararı alınmış durumdadır.” dedi. Güncel İnşaat Projeleri