Gayrimenkul Borsasına Uluslararası İlgi

Gayrimenkul Borsasına Uluslararası İlgi

GABORAS Genel Müdürü Kurtuluş Altun, Londra Borsası’nda GABORAS’ın konuşulduğunu, uluslararası ilginin arttığını ve Türkiye’de çok üst düzey toplantılar gerçekleştirildiğini açıkladı.

Gayrimenkul Kıymetler Borsası AŞ (GABORAS) için hazırlıklarda son aşamaya gelinirken, finans çevreleri başta olmak üzere yabancı yatırımcıların ilgisi şimdiden artış kaydetti.

MÜSİAD’dan yapılan açıklamaya göre, gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcilerinin bir araya geldiği toplantıda, GABORAS’ın geldiği nokta ve izlenecek stratejilere ilişkin bilgilendirmede bulunuldu. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkan Vekili Mahmut Asmalı, sektörün Gayrimenkul Kıymetler Borsası A.Ş. (GABORAS) gibi bir projeye çok ihtiyacı olduğunu belirterek; “Gayrimenkule bağlı ölü sermaye artık bir an önce ekonomiye katılmalı. Alternatif sermaye piyasası araçlarının değerlendirmeye alındığı GABORAS rüzgarına ulusal ve uluslararası düzeyde hiç kimse kayıtsız kalmayacaktır” dedi. Kamuda ve özel sektörde büyük oranda bilgi birikimi ve uzmanlık bulunduğunu kaydeden Köse; “Amacımız, bu birlikten ortaya çıkacak enerjiyi ülkemizin çıkarına kullanarak sonuç almaktır. Geldiğimiz noktada son bir düzlüğümüz kaldı” değerlendirmesinde bulundu.

Sektördeki Önemli Açık Kapanacak

MÜSİAD Sektör Kurulları, İş Geliştirme Komisyonu ve SENYAP Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Köse de GABORAS’ın, gayrimenkul sektöründe çok önemli bir açığı kapatacağını ve sektörün gerçek değerini ortaya çıkaracağını kaydetti. Köse; “Sakin kalarak, kimseyi kırmadan bu ülkenin 2023 hedeflerine ulaşması için gece gündüz demeden çalışacağız. Bu konuda sizlerin de desteği oldukça önem arz ediyor.” dedi.