Alaplı OSB’si Gün Sayıyor

Alaplı OSB'si Gün Sayıyor

Zonguldak Alaplı İlçesi’nde yaklaşık 22 yıl önce başlayan ve 457 bin metre kare üzerine kurulu olan Alaplı OSB çalışmaları yüzde 95’i tamamlanarak, alt yapı işlerinde sona gelindi.

Kdz Ereğli ve Alaplı bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacak olan Organize Sanayi Bölgesinin su, elektrik, kanalizasyon, yol ve çevre düzenlemelerini kapsayan alt yapı çalışmalarında sona gelindi. İlk firmanın temeli “Ruhsat ve İzin Yetkisi” alındıktan sonra yıl sonuna kadar atılacak.

Alaplı İlçesi Gökhasan Köyünde kuruluş çalışmaları 1996 yılında başlayan Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) ilk fabrikanın temeli 3 ay içinde atılacak. Alt yapı çalışmaları yüzde 95 oranında tamamlanan OSB’de yüklenici firma, yol, ıslah ve arazi düzleştirme çalışmalarını iki,üç ay içinde tamamlayarak, parsel alan fabrika sahiplerine araziyi teslim edecek. Alaplı İlçe merkezine 4,5 km, Kdz. Ereğli İlçe merkezine 10 km, Kdz. Ereğli Organize Sanayi Bölgesi ile sınır olan İşsizliğin çözümü ve üretim açsından 22 yıllık özlem bu yıl sonu tamamlanacak olan alt yapı çalışmaları ile sona eriyor. Bölgede bordur ve oluk taşı ile birlikte 100 Bin m2. Kilit parke taşı yol ağı oluşturulurken, 2 ay içinde de, elektrik hatlarının çekileceği ve 2019 yılı itibariyle fabrika bacalarının tütmeye başlayacağı ifade edildi.