16 Milyonluk İhale Yapıldı, İnşaat Başladı

16 Milyonluk İhale Yapıldı, İnşaat Başladı

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne Hukuk Fakültesi açılması için gerekli izinlerin çıkmasının ardından yapılan ihale sonucunda fakülte binasının inşaatına başlandı.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde senelerdir beklenen Hukuk Fakültesi’nin açılması için gerekli girişimler geçtiğimiz aylarda başlamıştı. Yapılan girişimler sonucunda gelen onay yazısı ile beraber Hukuk Fakültesi’nin açılması için İzzet Baysal Vakfı ihalenin gerçekleşmesi adına çalışmalara başlamıştı.

16 Milyon 814 Bin TL’lik İhale

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Hukuk Fakültesi binasının yapımı için 22 Temmuz tarihinde çıkılan ihalede kazanan ve ödenecek bedel belli oldu. Edinilen bilgiye göre, BAİBÜ Yeni Kütüphane Binası ile BAİBÜ 2. Mühendislik Fakültesi Binası arasında bulunan arsaya yapılacak olan yeni bina için gerçekleştirilen ihaleyi Yeni Güney İnşaat San. Ve Tic. LTD. ŞTİ. kazandı. İhale bedelinin ise 16 Milyon 814 bin TL olduğu öğrenildi. Ayrıca inşaat sürecinde gerçekleşecek olan fiyat farklarının da karşılanacağı gelen bilgiler arasında.

Yer Tahsisi Yapıldı, İnşaat Başladı

İhale sürecinin sona ermesi ile beraber çalışmalar hız kesmeden devam etti. 26 Temmuz tarihinde üniversite ve İzzet Baysal Vakfı tarafından, ihaleyi kazanan firmaya yer tahsisi yapıldı. Yer tahsisinin gerçekleşmesinin ardından firma hız kesmeden çalışmalara başladı. İnşaat sürecinin tamamlanması ve binanın teslim edilme tarihi ise 3 yıl sonra olarak gözüküyor. Öte yandan inşaatın uzaması halinde ihale sahibinin süreci uzatma yetkisi de bulunuyor.

Vakfın Gelirine Göre Erken ya da Geç Teslim Edilebilir?

Ayrıca gelen bilgiler arasında teslim tarihi değişiklik gösterebilir. Edinilen bilgiye göre, İzzet Baysal Vakfı’nın gelirlerine bağlı olarak firma, Hukuk Fakültesi inşaatını erken bitirebilir yada geç teslim edebilir. Fakat ihaleye bağlı kalınması halinde inşaatın 3 yıl içinde tamamlanarak üniversiteye teslim edilmesi bekleniyor.