Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 0.99 Oldu

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 0.99 Oldu

Ziraat Bankası tarafından verilen konut kredisi faiz indirimi haberi sonrası beklenen Vakıfbank konut kredisi faiz indirimi haberi de geldi.

Bugün Ziraat Bankası tarafından verilen konut kredisi faiz indirimi müjdesi ardından Vakıfbank da konut kredisi faiz oranlarını düşürdü.

Vakıfbank Sarı Panjur Konut Kredisi Faiz Oranı Düştü

Banka indirim öncesi sarı panjur konut kredisi faizi için yüzde 1.49 oranını kullanırken yapılan büyük indirimin ardından söz konusu oran yüzde 0.99 seviyesine çekildi. Yapılan indirimin yanı sıra banka 180 ay vadeli konut kredisi kullanma imkanı da sundu.

Vakıfbank konut kredisi faiz oranı 500 bin liraya kadar olan tüm konut kredisi talepleri için yüzde 0.99 olarak belirlendi.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı Yüzde 1.49 Oldu

Vakıfbank ihtiyaç kredisi paketleri için uygulamış olduğu yüzde 1.99 faiz oranı seviyesini de revize etti. Bankanın yeni uyguladığı ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.49 olarak duyuruldu.

Vakıfbank Kredi Yapılandırma Yapacak mı?

Bankaların kredi faiz oranları düştü. Düşen faiz oranları sonrası yüksek faiz oranları ile kredi çekmek zorunda kalan kişiler bankalardan yapılandırma haberi beklemeye başladı.

Hatırlanacağı üzere bir önceki faiz indirimi haberlerinde Vakıfbank kesinlikle kredi yapılanmasına izin vermemişti. Çeşitli sebeplerle yüksek faiz oranları ile kredi çekmek zorunda kalan kişiler büyük mağduriyetler yaşarken vatandaşın en büyük umudu kredi adına yapılandırma yapabilmek.

Aksi halde ne yazık ki yüksek faiz oranları ile kredi çeken kişiler ceplerinden büyük paralar ödemek zorunda kalacaklar.

Örneğin 120 ay vadeli 200 bin lira konut kredisi çeken bir kişi 1.49 faiz oranı ile konut kredisi kullanmış olsa dahi 0.99 faiz oranına kyasla aylık 700 lira toplamda ise 84 bin lira fazla para ödemesi yapacak.