Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Dev İhaleyi Duyurdu! Türkiye’de 12 Milyon Yolcu Kapasiteli Bir Havalimanı Daha Geliyor!

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Dev İhaleyi Duyurdu! Türkiye'de 12 Milyon Yolcu Kapasiteli Bir Havalimanı Daha Geliyor!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Mersin’in Tarsus ilçesinde yapımı devam eden Çukurova Bölgesel Havalimanı’nda incelemelerde bulundu. İncelemenin ardından açıklamalar yapan Bakan Karaismailoğlu, projenin en kısa zamanda bitirilmesi için gereken adımların atılacağını söyledi.

Türkiye’nin hava yolları konusunda büyük bir atılım yaptığını söyleyen Bakan Karaismailoğlu, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde çok ciddi bir atılım yapıldı. 24 olan havalimanı sayımızı 56’ya çıkardık. 30 milyon olan yolcu sayımız da 210 milyona yükseldi.” dedi.

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU ÇUKUROVA BÖLGESEL HAVALİMANI HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Adana ve Mersin’in ortak olarak faydalanacakları Çukurova Bölgesel Havalimanı hakkında da bilgi veren Bakan Karaismailoğlu, “Çukurova ülkemiz için çok kıymetli bir bölge. Biz buraya yakışır nitelikte bir havalimanı inşa ediyoruz. Çalışmalarımız planlama dahilinde aksamadan ilerliyor. Yıl sonuna kadar tüm alt yapı çalışmaları bitmiş olacak. 2021’in başında ise yol bağlantıları tamamlanmış olacak.” şeklinde konuştu.

DEV İHALEYİ DUYURDU

Çukurova Bölgesel Havalimanı ile alakalı olarak ihaleye dair bilgiler veren Adil Karaismailoğlu, “İlk etapta 8 milyon yolcuya hizmet sunulacak havalimanı terminali projesini bitirdik. Önümüzdeki günlerde bu projenin ihalesi yapılacak. Ardından da 12 milyon yolcuya hizmet edilen havalimanını projelendirip ihaleye çıkaracağız. 2 yıl içerisinde havalimanını milletimizin hizmetine açmış olacağız.” dedi.