Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Açıkladı! Millet Bahçelerinden Sonra Millet Yolları Geliyor!

Ulaştırmada Yol Haritası Belli Oldu!

Türkiye’de Millet Bahçelerinin ardından Millet Yollarının yapımı için hazırlıklara başlandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Millet Yolları projesi ile alakalı olarak bir açıklama yaptı.

Ulaşımda değişimin büyük bir hız kazandığını söyleyen Bakan Karaismailoğlu, “Ulaşımda değişim ve dijital altyapıya dönüşüm büyük bir hız kazandı. Gelecekte şehir içi kısa mesafelerde insanlar yürüyüşe, bisiklete ve scooter’a yönlenecektir. Buna bağlı olarak kentsel tasarımlar ve sokak yapıları oluşacaktır.” dedi.

PARİS BELEDİYESİ’NİN “15 DAKİKALIK ŞEHİR” PLANI ÖRNEK ALINIYOR

Paris Belediyesi’nin yeni şehir planından bahseden Adil Karaismailoğlu, “Paris Belediyesi, şehir içinde sıkışıklığı ve kirliliği önlemek için günlük ihtiyaçların çoğunun 15 dakikalık bir yürüyüş veya bisiklete binme ya da toplu ulaşım ile gerçekleşebileceği “15 dakikalık şehir” planını uygulamaya başladı. Biz de buna benzer bir çalışma için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

MİLLET YOLLARI GELİYOR

Millet Yollarının yayalaşma yönünde atılacak ilk adım olduğunu söyleyen Bakan Karaismailoğlu, “Millet Yolları ile yayalaştırma odaklı bir çalışma ortaya koyacağız. Geleceğin dünyasında şehirleşmede öncelik bu olacaktır. Çok sayıda ülke bunun planlamasını yapmaya başladı. Türkiye olarak da bu konuda dünyadaki gelişmelerden uzak kalmayıp yerli bir proje ile çok daha iyisini yapacağız.” şeklinde konuştu.