Türkiye’den Arnavutluk’a Yardım Eli!

Türkiye'den Arnavutluk'a Yardım Eli!

Arnavutluk’ta geçtiğimiz yıl şiddetli bir deprem meydana gelmiş ve çok sayıda ev yıkılmıştı. Yaşanan deprem felaketinin büyük boyutlu olmasının ardından Türkiye bu ülkeye yardım elini uzatmış ve 500 konut yapımını üstlenmişti. Kurbin Belediyesi’ne bağlı Laç bölgesinde konutların yapımına devam ediliyor.

TÜRKİYE’DEN ARNAVUTLUK’A YARDIM ELİ!

Arnavutluk Yeniden İnşa Bakanı Arben Ahmetaj konutların yapımının devam ettiği inşaat bölgesini Kurbin Belediye Başkanı Majlinda Cara ile ziyaret etti. Çalışmalar hakkında bilgi alan Ahmetaj yapılan çalışmaların çok hızlı bir şekilde devam ettiğini söyleyerek, “Türkiye’nin bu yardım eline teşekkür ediyoruz. Bir sene içinde bölge insanlarına bu konutların teslimini yapmak için yeniden buraya geleceğiz.” dedi.

Gerçekleştirilen proje hakkında detaylı bilgiler de veren Ahmetaj, “Burada sadece konut inşa edilmiyor. Yeni bir yaşam alanı bölge insanımızın hizmetine sunulacak. Kamuya açık alanlar, ticaret merkezleri ve okul da burada inşa edilecek. Türk halkına ne kadar teşekkür etsek azdır. Verdiği sözü kısa sürede tuttuğu için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve çalışma arkadaşlarına özellikle teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Türkiye tarafından inşa edilen konutlar ve diğer sosyal alanların inşası 1 yıl içerisinde tamamlanacak. Konutların tesliminde düzenlenecek törene programının uyması durumunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılması bekleniyor.