Türk Müteahhitler Yurt Dışında 19.9 Milyar Dolarlık İş Üstlendi

İlişkilerin normalleşmesinin ardından Rusya, 2018 yılında yurt dışı müteahhitlik hizmetlerimizde pazar sıralamasında lider konumuna geri döndü. Türk müteahhitler 2018 yılında yurt dışında 19.9 milyar dolarlık iş üstlendi.

İlişkilerin normalleşmesinin ardından Rusya, 2018 yılında yurt dışı müteahhitlik hizmetlerimizde pazar sıralamasında lider konumuna geri döndü. Türk müteahhitler 2018 yılında yurt dışında 19.9 milyar
dolarlık iş üstlendi.

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), tüm ekonomi çevreleri ve sektör tarafından ilgiyle izlenen analizini yayınladı. “2019’a Girerken Dünya Yeniden mi Şekilleniyor?” başlıklı analizde, küresel ve ulusal ekonominin yanı sıra inşaat sektörüyle ilgili tüm veriler değerlendirildi.

Son dönemlerde özellikle ABD Merkez Bankası’nın (FED) faizleri sanıldığı hızla artırmayacağı algısının büyük etkisiyle, yabancı fonların artan ilgisinden Türkiye’nin de olumlu biçimde yararlanmaya başladığı belirtilen analizde, kriz yönetimi konusunda deneyimi ve esnek özel sektörü ile Türkiye ekonomisinin bu zorlu süreci de atlatmasının beklendiği belirtildi.