Türk Gayrimenkul Firmaları Gurbetçilerin Ayağına Gidiyor

Türk Gayrimenkul Firmaları Gurbetçilerin Ayağına Gidiyor

Düsseldorf’ta 8-10 Şubat 2019 tarihleri arasında düzenlenecek Evim Türkiye Fuarı için çalışmalar başladı. Fuarda her bütçeye uygun binlerce emlak tanıtımı yapılacak.

Almanya’nın Düsseldorf bölgesinde düzenlenecek Evim Türkiye Gayrimenkul Fuarı için çalışmalar hızlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve iştiraki Emlak Konut’un yanı sıra, Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER), İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER), Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) de fuara destek veriyor.

Destek Sözü

Köln, Düsseldorf ve Essen Başkonsoloslarını makamlarında ziyaret eden Demirören Medya ve İstexpo temsilcileri Evim Türkiye fuarını tanıttı. Başkonsoloslar da, hem sektörün hem de Almanya’daki vatandaşların bu fuara ihtiyacı olduğunu vurgulayıp destek sözü verdiler.

Yatırım İçin Doğru Adres

Türkiye ekonomisinin yararına olacak her organizasyonu desteklediklerini belirten T.C. Düsseldorf Başkonsolosu Şule Gürel, özellikle Almanya’da yapılacak tanıtım faaliyetlerinin önemini anlattı. Almanyada’ki Türk vatandaşlarının yanı sıra Türkiye’de yatırım yapmak isteyen Almanlara da bir şekilde ulaşılması gerektiğini belirten Gürel, Düsseldorf’un bu organizasyon için çok doğru bir adres olduğunun altını çizdi.

Sektörün Ve Vatandaşın Yararına

T.C.Köln Başkonsolosu Barış Ceyhun Erciyes ise böyle bir fuarın hem Türk gayrimenkul firmalarının hem de Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarının yararına olacağını söyledi. Bu tür organizasyonların artması gerektiğini söyleyen Erciyes, “Almanya’daki tüm vatandaşlarımıza bu fuarı ziyaret etmelerini tavsiye ediyorum” diye konuştu.

Kur Avantajı

Essen Başkonsolosu Şener Cebeci ise Essen ve çevresinde yaşayan Türk yoğunluğunu belirterek,  özellikle son dönemde kurlardaki artışın Türkiye’de yatırım yapmaya fırsat yarattığını ve bu fuarda yer alacak firmaların Almanya’daki vatandaşlara sağlayacakları finansal çözümlerle birlikte iki tarafın da mutlu olacağını söyledi. Düsseldorf, Köln, ve Essen Başkonsolosları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bu fuarın destekçisi olmasının ayrıca güven oluşturduğunu kaydetti.

Fuara Davet

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ‘Evim Türkiye’ fuarına destek verdiklerini belirterek; “Yurtdışında ülkemizi tanıtan fuarlar, organizasyonlar yapmamız önem arz ediyor. Bu tanıtımlar bize ve sektörümüze olumlu bir şekilde yansır. Tüm sektör temsilcilerini Evim Türkiye fuarına katılmaya davet ediyorum” diye konuştu. Yabancıya mülk satışı konusunda da bilgi veren Bakan Kurum, “Yabancıların vatandaşlık kazanabilmesi için gereken 1 milyon dolarlık ev alma şartının 250 bin dolara inmesi beklenen etkiyi hemen gösterdi ve satışlar arttı. Projelerimizi tüm ülkelerde tanıtmaya çalışıyoruz. Sektörümüze, şehirlerimize olan ilgiyi her geçen gün artırıyoruz. Bu ilgi giderek artacak. Önümüzdeki sene, yabancıların yaklaşık 12 milyar dolarlık mülk almasını bekliyorum” şeklinde konuştu.