TOKİ’den Turizm Çalışanlarına 2 Bin 200 Konut

TOKİ'den İstanbul Başakşehir'e 1446 Yeni Konut Geliyor!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Serik’te turizm sektöründe çalışan dar gelirli aileler için toplu konut yapılacağını söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) Serik ilçesinde yapımına devam ettiği konutların temel atma töreninde, inşaatın büyük bölümünün yükseldiğini ama temel atma töreni yapmaya yeni fırsat bulduklarını belirtti.

Serik ve Belek’te yürüttükleri asfalt ve peyzaj çalışmalarıyla turizme yatırım yaptıklarını söyleyen Türel, şu şekilde devam etti:

“Şimdi  TOKİ  ile el ele vererek turizm emekçisini ev sahibi yapacak bir adım atıyoruz. Yaklaşık 583 konutun ilk etapta temelini atıyoruz, tamamı ise 2 bin 200 konut olacak. Şu anda almış olduğumuz talepler henüz 361 konutta. Talepleri almaya devam ediyoruz. Buralardan ev sahibi olmak isteyen turizm çalışanlarının ellerini çabuk tutmalarında fayda var.” 

Projede 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon daireler bulunduğunu söyleyen Türel, oldukça konforlu bir mimari anlayışla yapılan dairelerin büyüklüğüne göre 606 liradan başlayan taksitlerle satışa sunulduğunu bildirdi.

Türel, TOKİ’nin turizm sektöründe bahçıvan, bulaşıkçı, belboy olarak çalışan dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapacağını dile getirerek şöyle konuştu:

“TOKİ’ye ne kadar teşekkür etsek azdır. Seçimler sırasında verdiğimiz bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğu içindeyiz. 2014 seçimlerinde vatandaşa ne taahhüt ettiysek fazlasıyla yapmışız. 19 kavşak yapacağız demişiz, şu an 27 kavşağı tamamladık, 35 kavşağa ulaşacağız. Serik, tarihinde ilk kez bizim dönemimizde katlı köprülü kavşaklarla tanıştı. Raylı sistem demişiz, 18 kilometre bitmiş şimdi 55 kilometreye ulaşan bir raylı sistem ağına sahip oluyoruz. Turizm çalışanına konut demişiz işte artık bunun da temellerini attık, inşaatları tamamlamak üzereyiz.”

Menderes Türel, konutlar bittiğinde yapılacak toplu ulaşım ağı ile herkesin dilediği yere en güzel şekilde gitmesini sağlayacaklarını belirtti.

Temel atma törenine, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, TOKİ Başkanı Ömer Bulut ve protokol üyeleri katıldı.