TOKİ Malatya Millet Bahçesi İhalesi Yapıldı! Malatya Millet Bahçesi Nerede, Ne Zaman Yapılacak?

TOKİ Malatya Millet Bahçesi İhalesi Yapıldı! Malatya Millet Bahçesi Nerede, Ne Zaman Yapılacak?

TOKİ millet bahçesi ihaleleri düzenlemeye devam ediyor. Malatya Millet Bahçesi ihalesi bugün yapılırken, Trabzon Vakfıkebir Millet Bahçesi, Muş Millet Bahçesi ve Mersin Millet Bahçesi ihaleleri de bu ay içinde yapılacak. İşte TOKİ’nin millet bahçeleri ihale tarihleri ve merak edilen detaylar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan millet bahçesi projeleri için yeni ihaleler yapılmaya devam ediyor. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından TOKİ eli ile yapılan ihalelerde her ile en az bir millet bahçesi yapılması amaçlanıyor. 

Malatya Millet Bahçesi İhalesi Yapıldı

TOKİ bugün yapmış olduğu açıklama ile Malatya Millet Bahçesi ihalesini yaptığını duyurdu. 

Malatya Millet Bahçesi Nerede?

Malatya Millet Bahçesi projesi pek çok ilde olduğu gibi Malatya’da taşınan eski stadyum yerine yapılacak. Malatya eski İnönü Stadyumu alanı millet bahçesine çevrilecek. 

Toplamda 38 bin metrekareden daha büyük bir alanda millet kıraathanesi, oturma terasları, çok amaçlı etkinlik alanları, seyir iskelesi, dinlenme alanları, çocuk oyun alanları, kültür fizik alanları, açık spor sahaları, koşu parkuru, tematik bahçeler ve otopark yapılacak. 

Yeni TOKİ Millet Bahçesi İhaleleri Sürecek! 

Konu hakkında bugün bir yazı kaleme alan Sözcü Gazetesi Yazarlarından Çiğdem Toker “Yüksek enflasyon, ekonomideki küçülme ve müteahhit hak edişlerinde yaşanan ödeme güçlüklerine karşın millet bahçesi ihalelerinin sürmesi, konunun Cumhurbaşkanlığı nezdindeki öneminin epeyce büyük olduğunu gösteriyor.

TOKİ bu ay da dört Millet Bahçesi ihalesi yapacak. 4 Eylül’de (yani bugün) Malatya, 10 Eylül’de Trabzon Vakfıkebir, 23 Eylül’de de Muş ve Mersin Milllet Bahçeleri için. İlanlara göre ihale edilecek millet bahçesi alanları 32 bin metrekare ile 120 bin metrekare arasında değişiyor. (Küsuratı yuvarladım.) Kuşkusuz proje maliyetleri de kurulacağı alanın büyüklüğüne göre değişecek. Toplamda, ihale büyüklükleri itibariyle milyarlardan söz edilecek noktaya geldik” diyerek ihalelerin süreceğini söyledi.