TOKİ Malatya Battalgazi’de 879 Konutluk Yeni Projenin İhalesini Yapıyor

TOKİ Malatya Battalgazi'de 879 Konutluk Yeni Projenin İhalesini Yapıyor

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yeni projeler için çalışmalarını devam ettiriyor. Malatya’nın Battalgazi ilçesinde TOKİ tarafından yaptırılacak olan 879 konut yeni projenin ihalesi 29 Temmuz 2020’de gerçekleştirilecek.

TOKİ’DEN 879 KONUTLUK YENİ PROJE

TOKİ tarafından yapılan bilgilendirmeye göre Battalgazi’de yapılacak 879 konutlu proje için inşaatı yapacak firma ihale ile belirlenecek. Tünel kalıp sistemi ile yapılacak olan proje kapsamında 879 konuta ek olarak 38 dükkan da yapılacak. Ayrıca ihale içeriğinde yeni projenin çevre düzenlemesi ve alt yapı çalışmaları da bulunuyor.

KONUTLAR 600 GÜNDE TESLİM EDİLECEK

Yapılacak olan ihalenin ardından TOKİ tarafından yetkilendirilecek firma sözleşmenin imzalanmasından 10 gün sonra Battalgazi’de belirlenen inşaat alanında çalışmalara başlayacak. İhale şartnamesine göre ihaleyi kazanan firma 600 gün içerisinde konutları teslim etmek zorunda olacak.

Malatya Battalgazi’de yapılan yeni TOKİ konutlarının ihalesi ile alakalı olarak detaylı bilgiler Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) üzerinden görülebiliyor.