TOKİ 173 Bin Metrekarelik Alanda Yapılacak Yozgat Millet Bahçesi’nin İhalesini Yaptı!

TOKİ 173 Bin Metrekarelik Alanda Yapılacak Yozgat Millet Bahçesi'nin İhalesini Yaptı!

Türkiye’de Millet Bahçesi yapımları hız kesmeden devam ediyor. Çok sayıda Millet Bahçesi yapımı tamamlanarak vatandaşların hizmetine açılırken yine çok sayıda Millet Bahçesi inşaatı hızla devam ediyor. Ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yeni yapılacak Millet Bahçeleri için ihaleler düzenlemeye devam ediyor.

YOZGAT MİLLET BAHÇESİ İHALESİ YAPILDI

6 Temmuz 2020 Pazartesi günü TOKİ tarafından Yozgat Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı. İçerisinde Millet Kıraathanesi’nin de yer alacağı Yozgat Millet Bahçesi 173.292 metrekarelik alanda inşa edilecek.

Yozgat Çekerek’te bulunan alanda yapılacak olan Millet Bahçesi “Daha Çok Yeşil” anlayışı ile yapılacak. Yozgat’a yeni bir yaşam alanı sunacak olan Millet Bahçesi içerisinde millet kıraathanesi, dinlenme ve piknik alanları, yürüyüş parkurları yer alacak.

YEŞİL ALAN KONSEPTİ VE 1269 AĞAÇ YER ALACAK

Tematik bitki bahçeleri ile güzelleştirilecek olan Yozgat Millet Bahçesi’nde çocukların da güzel vakit geçirebilmeleri için oyun alanları oluşturulacak. Millet Bahçesi içerisinde çokça yeşil alan ve 1269 ağaç yer alacak. Ayrıca Yozgat Millet Bahçesi içerisinde sosyal donatılar da bulunacak. Yöreye özgü ürünlerin satılacağı pazar yeri de Millet Bahçesi içerisinde bulunacak.