Suat Altın İnşaat Yurt Dışına Açılıyor

Suat Altın İnşaat Yurt Dışına Açılıyor

Suat Altın İnşaat Yönetim Kurul Başkanı Suat Altın, yaptıkları projeler hakkında bilgi verdi. “Eylül ayının sonuna kadar çok ciddi bir sirkülasyonumuz olacak” diyen Altın, “Yurt dışında hamle yapıyoruz, ciddi görüşmelerimiz var. Şu anda 1100 konutluk bir projemiz var” dedi.

Olay Türk TV’de katıldığı ‘Sansürsüz Ramazan Özel’ programında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Suat Altın İnşaat Yönetim Kurul Başkanı Suat Altın, aynı zamanda sektörde yaşanan gelişmeleri de değerlendirdi.

Genel Yayın Yönetmeni Osman Çiftci’nin sorularını yanıtlayan Altın, bu yıl Kurban Bayramı’ndan sonra önemli projeleri hayata geçiremeye başlayacaklarını söyledi. Altın, “Eylül ayının sonuna kadar ok ciddi bir sirkülasyonumuz olacak. Yurt dışında hamle yapıyoruz, reklam veriyoruz, ciddi görüşmelerimiz var. Şu anda Bin 100 konutluk bir projemiz var. İstanbul’da Golden Tulips diye bir projemiz var. Yıldırım Beyazıt’ta  başlayacağımız bir projemiz var” diye konuştu.

“İstanbul’da teslimatları yapacağız”

İstanbul’da da projeleri hayata geçirdiklerini kaydeden Altın, “Şu anda Kartal bölgesinde 30 katlı bir projemiz var. Altın lale anlamına geliyor.  Toplamda 160 ofis 8 mağazadan oluşan bir proje. 216 tane kapalı otoparkı var. Şu anda inşaatımız yüzde 95 seviyelerine yaklaştı. Eylül ayında teslimatını yapacağız. Çevre düzenlemesi başladık. Sabancı Grup yanımıza büyük bir AVM yapacak.  Burası home ofis olduğu için, gündüz ofis gece ev oluyor.  İstanbul projemiz de 500 bin TL ile başlıyor. 10 bin TL’ye kadar çıkıyor. İstanbul’da deniz kıymetli. Bir yerden deniz görsün yeter deniyor. 2018 Yılında bütün imalatlarımızı verdik, ödemelerimizi yaptık.  Bu proje Suat Altın firmasının değil, Kayseri’nin sembolü olmuştur.

“Yurt dışında projeler yapacağız”

Programda, “Kısa süre içerisinde de yurt dışında özellikle de Almanya’da projeler yapacağız” diyen Altın, “Yurtdışındaki vatandaşlarımız da ülkesine yatırım yapmak istiyor” dedi. Altın, şu ifadeleri kullandı, “Yaklaşık on yıldır her bölgede  çalışıyoruz. Örneğin Hollanda’nın Rotterdam şehrinde satış elemanlarımız var. Buradaki müşterilimizi takip ediyoruz. Gurbetçi bizim için kıymetli ve bundan sonrada dövizin yükselmesinden dolayı daha da kıymetli olacak. Yurt dışındaki vatandaşlarımızda ciddi bir milliyetçilik var. Ülkesine yatırım yapmak her babayiğidin harcı değil. Özellikle de ticaretle uğraşanlar kazancının yarısını ülkesine getirmeye çalışıyor. Birikimini dövizde faiz de tutmak yerine ülkesine yatırım yapıyorlar.”

“Benim dedem Çanakkale şehididir”

Herkesin bu vatan için elinden geleni yapması gerektiğini vurgulayan Altın, “Her ailenin her şehrin Çanakkale’de bir şehidi vardır. Ülkemiz için yapmayacağımız yoktur. Ticaretten, para kazanmaktan ziyade ülkemiz için sosyal sorumluğumuzun bilincindeyiz. Biz, ülkemiz için yapmamız gereken ne varsa bunları yapmalıyız.” dedi.

“Sahabiye projesinde yer almak istiyoruz”

Kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili de programda sorulan soru üzerine değerlendirmeler de bulunan Altın, Sahabiye Projesi ikinci etabında yer almak istediklerini söyledi. Bu konuda ihaleye hazırladıklarını ifade eden Altın, 2 blok yapmayı planladıklarını söyledi.

Altın, “Biz Belediyelerin Kentsel dönüşüm projelerine katılmayı düşünüyoruz. Sahabiye Kentsel dönüşümü ihalesine hazırlanıyoruz. Müteahhidin girmesi  Sahabiye ye ayrı bir değer katar. Melikgazi, Kocasinan bölgesindeki kentsel dönüşümlerde de yer almak istiyoruz.” diye konuştu.

“İstanbul seçimlerinin bitmesini bekliyoruz”

İstanbul seçimlerinin ülke ekonomisini etkilediğini de dile getiren Altın, “İnşallah seçimler sonuçlanır. Çünkü İstanbul ülke ekonomisini ciddi oranda etkiliyor. İstanbul, Türkiye demek. Biran önce seçimlerin bitmesini bekliyoruz.” dedi.

“Konut Kredilerinde Faiz Düşmeli”

Konut kredilerinde faizlerin düşmesi gerektiğini de ifade eden Suat Altın İnşaat Yönetim Kurul Başkanı Suat Altın, “Yerli müşterilerimiz konut almakta zorlanıyor. Anadolu müteahhitlerini destekleyen bir proje, yani sektörü destekleyen bir proje yapılmasını özellikle devletimizden istiyorum.” diye konuştu.