Pendik’e 12 Yeni Spor Kompleksi

BM İş Birliğinde Türkiye'de 3 Tematik Gençlik Merkezi Kurulacak

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, ilçenin birçok noktasına yeni spor tesisleri inşa etmek için düğmeye bastı.

Pendik Belediyesi’nin resmi internet sitesinde yer alan habere göre, proje ve ihale aşamalarının sürdüğü 12 spor kompleksi ve salonu; Güllübağlar, Kavakpınar, Esenyalı, Yayalar, Sanayi, Sapanbağları, Kaynarca, Çamçeşme, Yenişehir, Çamlık, Ahmet Yesevi ve Çınardere Mahallelerine inşa edilecek.

Kısa bir süre önce Pendik’e 12 yeni spor kompleksi müjdesi veren Pendik Belediyesi, bunlardan Güllübağlar Spor Kompleksi’nin temelini düzenlenen törenle attı.

Pendik Belediyesi tarafından Güllübağlar Mahallesi’ne inşa edilecek Spor Kompleksi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Temel atma töreninde konuşan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, ihtiyaçlar doğrultusunda kentin her tarafında yeni yatırımları hayata geçirdiklerini belirterek “Son 10 yılda spor adına yaptıklarımız tarihe iz bıraktı. Bugüne kadar ilçeye 10 spor merkezi ve 60’dan fazla antrenman sahası kazandırdık. Spor meselesini her yaştaki insan için önemsiyoruz. Günümüzde hareketsizliğe bağlı hastalıklar bütün hayatımızı etkileyecek duruma geldi. Daha da önemlisi gençlerimizin sporla buluşması, hayatının içerisinde sporun varlığı ve sporun onlara katacağı disiplin bu tür tesislerin önemini daha çok artırıyor” dedi.