Pendik’e 12 Yeni Spor Kompleksi

BM İş Birliğinde Türkiye'de 3 Tematik Gençlik Merkezi Kurulacak

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin bölgenin birçok yerinde yeni spor tesisleri yapmak için düğmeye bastı.

Pendik şehrinin resmi internet sitesine göre proje ve ihale aşaması 12 çok sporlu stadyum ve salon ile devam edecek; Gulubagra, Cavaque Pınar, Esenali, yaya, endüstriyel lokasyonlarda yer alacak Sapan Barali, Kenaka, Çamçeşme, Yenişehir, Çamlık, Ahmet Yesevi ve Çınardere mahalleleri inşa edildi.

Pendik Belediyesi geçtiğimiz günlerde 12 yeni stadyumun müjdesini Pendik’e bildirdi ve Güllübağlar stadının temelini atmak için bir tören düzenledi.

Pendik Belediyesi tarafından Güllübağlar Mahallesi’nde yaptırılan spor kompleksinin temel atma töreni yapıldı. Temel atma töreninde Başkan Dr. Pendik bir konuşma yaptı. Kenan Şahin, şehrin her noktasına ihtiyaç duydukça yeni yatırımlar yaptıklarını belirterek, “Son 10 yılda spor adına gerçekleştirdiğimiz faaliyetler tarihe damgasını vurdu. Şimdiye kadar bölgeye getirdik. 10 spor merkezi ve 60’tan fazla antrenman sahası var.Her yaştan insan için spor konuları ile ilgileniyoruz.Hastalıklar hayatımızı etkileyen bir hale geldi.Daha önemlisi gençlik ve sporun karşılaşması ve sporun yaşamdaki varlığı Ve egzersizin artan disiplin, bu tür tesislerin önemini artırmalarını sağlayacaktır.