Narlıgöl’e Tesis Yapılacak!

Narlıgöl'e Tesis Yapılacak!

Niğde’nin doğal güzelliklerinden Narlıgöl Turizm Bölgesi’nde yerli ve yabancı turistler ile bölgede yaşayan vatandaşların termal sudan daha fazla faydalanması amacıyla ve turistik cazibesinin artırılması için Niğde İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan turizm tesisi projesi Nevşehir Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’na sunuldu.

Vali Yılmaz Şimşek, şehrin tanınırlığını artırmak ve kenti bir turizm şehri haline getirmek için çeşitli projelerin hayata geçirileceğini belirterek Nar Köyü yakınlarında bulunan Narlıgöl Krater Gölü’nün çevre düzenlemesi ve buraya yapılması planlanan günübirlik tesis için projenin Nevşehir Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’na sunulduğunu söyledi.

Narlıgöl termal suyunun, yerli ve yabancı turistler tarafından keşfedilmeyi beklediğini sözlerine ekleyen Vali Şimşek, şunları söyledi:

“Dört mevsim farklı doğal güzelliği ile ziyaretçilerini büyüleyen krater gölü Narlıgöl’de İl Özel İdaremiz tarafından parselasyon işlemleri tamamlanmış durumdadır. Parselasyon planları, mülkiyeti hazineye ait olan parsellerin tahsis işlemeleri ve kurul tarafından istenilen bütün kurum görüş yazıları tamamlanmıştır. Projenin kurul tarafından onayı için imar planında Aksaray sınırlarında kalan kısımların parselasyon planlarının onaylanması beklenilmektedir. Bunun yanında imar planında ilimiz sınırları içerisinde kalan bölümlerde yapılmış olan parselasyon planları ile imar planında Turizm Tesis Alanı olarak planlanmış parseller imar parseli olarak oluşmuş ve yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için hazır durumdadır.”