İzmir Büyükşehir Belediyesi Ege Mahallesi (Kuruçay) Kentsel Dönüşüm Alanı İçin Kat Karşılığı İnşaat Yapım İşi İhalesi Düzenliyor!

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ege Mahallesi (Kuruçay) Kentsel Dönüşüm Alanı İçin Kat Karşılığı İnşaat Yapım İşi İhalesi Düzenliyor!

Yüksek deprem riski nedeni ile kentsel dönüşümün hayati bir öneme sahip olduğu İzmir’de yeni projeler için ihale ilanları yayımlanmaya devam ediyor.

Bunlardan biri de İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 23 Eylül 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan İzmir İli, Konak İlçesi, Ege Mahallesi (Kuruçay Mahallesi) I. Etap 14500 Ada 1 Parsel Kat Karşılığı Anahtar Teslimi İnşaat Yapım İşi ihale ilanı oldu.

EGE MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ İÇİN İHALE İLANI YAYIMLANDI!

Taraflar arasında yaşanan anlaşmazlıklar nedeni ile sürümcemede kalan ve son derece uzun bir süreye yayılan Ege Mahallesi kentsel dönüşüm projesi için İzmir Büyükşehir Belediyesi kat karşılığı inşaat yapım işi ihale ilanı verdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi mülkiyetindeki; tapunun İzmir İli, Konak İlçesi, Ege Mahallesi (Kuruçay Mahallesi) I. Etap 14500 Ada 1 Parsel numarada kayıtlı taşınmaz üzerinde Kat Karşılığı Anahtar Teslimi İnşaat Yapımı işi ihalesi için tahmin edilen bedel KDV hariç 418 milyon 298 bin 446 lira olarak belirlendi.

Kuruçay adı ile de anılan Ege Mahallesi kentsel dönüşüm projesi işi için ihale 2886 Sayılı Devlet ihale Kanunu’nun 35. maddesinin “a” bendine göre “Kapalı Teklif Usulü” ile 15 Ekim 2020 tarihinde Saat 14:00 itibari ile başlayacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Encümen Toplantı Odası Kat: 3 No: 309 Cumhuriyet Bulvarı No: 1 Konak/ İZMİR adresinde yapılacak olan ihale için son teklif verme tarihi 15 Ekim 2020 saat 12:00 olarak açıklandı.