ICBC Bank Konut Kredisi Faiz İndirimi Yaptı, Kredi Faizleri Düştü!

ICBC Bank Konut Kredisi Faiz İndirimi Yaptı, Kredi Faizleri Düştü!

Konut kredisi çekmek isteyen kişiler için iyi haberler gelmeye devam ediyor. ICBC Bank hesaplı evim konut kredisi kampanyası faizi düştü!

Dolar kurunda yaşanan geri çekilme ve enflasyon rakamlarında beklenen düşüş konut kredisi faiz oranlarına indirim olarak yansımaya devam ediyor.

ICBC Bank Konut Kredisi Faiz Oranı Düştü

ICBC Bank konut kredisi faiz oranları için yine indirim kararı aldı. Bankanın konut kredisi faiz oranı yüzde 1.63 seviyesinden yüzde 1.59 seviyesine çekildi.

Yüksek kredi faiz oranları nedeni ile vatandaşın konut kredisi çekmemesi bankaları da sıkıntıya soktu. Bankaların yanında konut kredisi hayat sigortası, DASK ve konut sigortası gibi pek çok ek ürün satışında bulunduğu ve yüksek kredi dosya masrafı aldığı konut kredileri en çok gelir elde ettikleri kalemler arasında yer alıyor.

Durum böyle olunca bankalar yeniden müşteri çekebilmek adına uygun koşulları buldukları anda konut kredisi faiz oranları için indirim yapmaya başladı. ICBC Bank yüzde 1.63 seviyesine çektiği konut kredisi faiz oranı için bir kere daha indirim kararı aldı ve yüzde 1.59 olarak revize yaptı.

ICBC Bank Hesaplı Evim Konut Kredisi Kampanyası

Düzenlenen kampanya ile ICBC Bank konut kredi faiz oranı yüzde 1.59 olarak revize edildi.

120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi çekmek isteyen kişilerin aylık ödemeleri 1.461 liraya çekilirken kredinin yıllık maliyet oranı ise yüzde 21.35 olarak açıklandı.

Ev sahibi olmak isteyen kişiler ise sabırla kredi faiz oranlarının yüzde 0.98 ve 1.10 aralığına çekilmesini bekliyor. Konut kredisinde psikolojik eşik ise yüzde 1 seviyesi olarak kabul ediliyor.

En Ucuz Konut Kredisi Hangi Bankada?

Şu anda en uygun konut kredisi veren kamu bankası yüzde 1.55 konut kredisi faiz oranı ile Halkbank ve Ziraat Bankası olarak öne çıkarken en ucuz konut kredisi veren özel banka ise ICBC Bank konut kredisi paketi oldu.

Geride bıraktığımız hafta pek çok özel banka konut kredisi faiz oranları için indirim yaparken bu hafta seçimlerin ardından dolar kurunda yaşanan düşüşün hızlanması ile hem Haziran TÜİK TEFE TÜFE enflasyon rakamları oranlarının hem de bu rakam ile beraber konut kredisi faiz oranlarında düşüşün daha da hızlanarak artması bekleniyor.