İBB Başkanı İmamoğlu: Kanal İstanbul Projesi Milli Güvenlik Adına Tehdittir

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul Deprem Konseyi tarafından gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına katıldı. İstanbul’da beklenen depreme karşı hazırlığın bir numaralı gündem maddesi olması gerektiğini belirten Ekrem İmamoğlu Kanal İstanbul’un ise milli güvenlik tehdidi olduğunu söyleyerek herkesi projeye karşı çıkmaya davet etti. Detaylar haberimizde..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en büyük hayalim sözleri ile tanıttığı Kanal İstanbul projesi muhalefet ile iktidar arasında soğuk rüzgarlar estirmeye devam ediyor.  Toplumu da ikiye bölen projede tartışmalar devam ederken konu hakkında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun iptal girişimleri de tüm hızı ile sürüyor. 

İSTANBUL’DA DEPREMDEN SONRA EN BÜYÜK TEHLİKE KANAL İSTANBUL PROJESİDİR

Bulduğu her fırsatta Kanal İstanbul projesine karşı çıkmaya devam eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu katıldığı İstanbul Deprem Konseyi toplantısında da önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan İmamoğlu “Depremden sonra Kanal İstanbul hususu da benim için, İstanbul adına, ikinci büyük tehdittir. Her yönüyle tehdittir. Ekonomik savurganlık adına tehdittir; doğa adına, yaşam adına, güvenlik adına milli güvenlik adına tehdittir” diyerek Kanal İstanbul’u milli güvenlik tehdidi olarak nitelendirdi. 

KANAL İSTANBUL PROJESİ BEKLENEN BÜYÜK DEPREMİN ETKİSİNİ VE ŞİDDETİNİ NEGATİF ARTTIRACAKTIR

Kanal İstanbul projesinin deprem üzerindeki etkisi hakkında da açıklamada bulunan Başkan İmamoğlu projenin depremin şiddetini ve etkisini negatif olarak etkileyeceğini savunurken Kanal İstanbul projesi ile mücadele konusunda kararlı olduklarını tekrar vurguladı ve herkesi bu mücadelede yanlarında olmaya davet etti.