Hükümet Konağının Temelleri Atıldı!

Meram Belediyesi tarafından inşa edilecek olan hükümet konağının temelleri atıldı. Hükümet konağı inşaatı tamamlandığında Meram Kaymakamlığı ve çok sayıda ilçe müdürlüğü aynı çatı altında toplanmış olacak.

Törende konuşan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Belediye binası ve Hükümet Konağıyla, alışveriş merkeziyle, iki çarşısı ve hafif raylı sistemin de sonuçlanmasıyla bu bölge Meram’ın kendine yakışır merkezlerinden biri olacak. Konak tamamlandığında vatandaşlarımız Meram adına alabileceği hizmetlerin çoğuna ulaşabileceği bir bölge olacak. İnşaatımız bir süre önce başlamıştı ama biz bu mutluluğu hemşerilerimizle paylaşabilmek adına bu programı düzenledik. Bir sorun yaşanmazsa Hükümet Konağımız yılsonundan önce hizmet vermeye başlayacak” dedi.

Daha sonra söz alan Meram Kaymakamı Resul Çelik ise “Meram Hükümet Konağının temel atma töreninde sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum” diyerek başladığı sözlerini yatırım hakkında bilgi vererek sürdürdü; “Projenin ihalesi 2017 yılında gerçekleştirildi. TOKİ’ye devredilmesinden sonra süreç hızlandı. Müteahhit hemen işe başladı. Şu an inşaat hızlı bir şekilde ilerliyor. Allah kazasız belasız bitirmeyi nasip etsin. Yapılan bu yatırımla birlikte merkezi hükümetin bütün ilçe teşkilatları bu binada toplanacak. Verilecek hizmetlere güzellik katmasını temenni ediyorum. İlçemize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise, “Hükümet Konağının hizmete başlamasıyla bu zorlukların önüne geçmiş olunacak. Çoğu Meram Belediyesine komşu olarak bir arada olacaklar. Büyükşehirlerde trafik sorununu çözmenin en önemli yollarından biri de alt merkezler oluşturmak. Burası bir alt merkez olarak bizlere bu hizmeti de dolaylı olarak vermiş olacak. Marka değeri yüksek Meram’a hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ile birlikte Meram’ın yarınlarını daha güzel hale getirmek için çalışıyoruz. Son Durak çalışmalarında son aşamaya geldik. Tavusbaba’da yoğun bir gayret içindeyiz. Meram’da imarı tamamlanan yerlerde yeni caddelerle ilgili çalışma yürütüyoruz. Meram’ın yarınları çok daha güzel olacak. Hükümet Konağı hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Son olarak konuşan Konya Valisi Vahdettin Özkan da gerek büyükşehir belediyesinin gerekse ilçe belediyesinin Meram’a katkı sunmak amacıyla büyük bir heyecanla tüm ekipleriyle çalıştıklarını belirterek, “Hem Konya Büyükşehir Belediyesini hem Meram Belediyesini bu özellikleriyle tebrik ediyorum. Vatandaşların yaşam kalitesini artırmak için yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Vatandaşlarımızın huzurunu, refahını artırmak ve sosyal gelişmişliğine katkı sunmak amacıyla yükselen bu bina ile Meramlılara hizmetin daha rahat gidecek olması alkışlanacak bir hizmet. Konya’da bu tür hizmetler Türkiye genelinden daha yaygın ve nitelikli yürütülüyor. Konya bu özelliği ile öne çıkıyor. Pandemi sürecinde ihracatın azalması beklenirken Konya’da rakamlar arttı. 2 milyar doların üzerine çıktı. Konya’nın küresel anlamda rekabet gücünün arttığının göstergesidir bu. Binaların ve kurumların varlık sebebi insanlarımıza hizmet etmek içindir. Bu yapının da vatandaşlarımıza hizmeti artırmasını temenni ediyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.