Gebze’nin Yıldızı Parlayacak

Gebze'nin Yıldızı Parlayacak

İstanbul’un bir ucundan diğer bir ucuna ulaşımı tek bir vasıta ile neredeyse bir saate kadar düşüren yeni hat sayesinde özellikle Gebze’nin yıldızı diğer ilçelere göre daha fazla parlayacak.

Hattın hem başlangıç hem de son durağı olarak da belirtilen Kocaeli’nin İstanbul’a komşu ilçesi Gebze, hattın en büyük getirisini alacak ilçe olacak. Çünkü hatla beraber İstanbul’a ulaşımın çok daha kolaylaşacağı ilçenin, hem kiralık hem de satılık tarafında uygun fiyatlı ev arayışında olan vatandaşların tercih sebebi olacağı öngörülüyor.

150 Bin TL’ye Satılık, 650 TL’ye Kiralık Ev

Kiraların 650 TL’den başladığı ilçede 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 800 TL civarında. Satılık tarafında ise ortalama metrekare fiyatı iki bin TL. İlçede 100 metrekarelik bir daire için farklı lokasyon ve özellikte 150 bin TL’den 280 bin TL’ye kadar çok sayıda daire bulmak da mümkün olabiliyor.

Ortalama Metrekare Fiyatı 9 Bin TL

Gebze-Halkalı Marmaray hattının geçtiği 9 ilçeye bakıldığında hem satılık hem de kiralık da en yüksek metrekare birim fiyat oranlarının Bakırköy’de olduğu görülüyor. Ortalama satılıkta metrekarede 9 bin TL’lerin ifade edildiği Bakırköy’ü sırasıyla 7 bin TL ile Kadıköy, 4 bin 700 TL ile ise Üsküdar takip ediyor. Kiralık tarafında ise söz konusu ilçelerde metrekare fiyatları 25 liranın üzerine çıkıyor. Hattın Avrupa yakası tarafında son durağı olan Küçükçekmece’ye bağlı Halkalı’da ise fiyatlar Gebze’ye göre neredeyse iki kat yüksek. Satılık konut fiyatlarının ortalamada 420 bin lira civarında olduğu bölgede kiralıkta ise rakamlar 1500 ile 2500 lira arasında geziniyor.