Gebze-Halkalı Marmaray Hattı İçin Geri Sayım Başladı

Gebze-Halkalı Marmaray Hattı İçin Geri Sayım Başladı

Toplam 43 istasyondan meydana gelen ve 76 kilometre uzunluğundaki güzergâhta yolculuk süresini 115 dakikaya indirecek olan Gebze-Halkalı Marmaray Hattı’nın açılışı için geri sayım başladı.

Toplam 43 istasyonun yer aldığı ve 76 kilometre uzunluğundaki güzergâhta yolculuk süresini 115 dakikaya
indirecek olan Gebze-Halkalı Marmaray Hattı’nın açılışı için geri sayım başladı.

Mart ayının 10’unda yolculu seferlere başlaması planlanan Gebze-Pendik Ayrılıkçeşme – Sirkeci Zeytinburnu Bakırköy Halkalı güzergâhındaki banliyö hattında çalışmalar “tam gaz” devam ediyor. Gebze – Halkalı arasında 3 hat olacak biçimde planlanan hattın hizmete açılmasıyla beraber yolcular, 76 kilometrelik güzergahı 115 dakikada geçebilecek. Üsküdar-Sirkeci arası 4 dakikaya, Ayrılıkçeşme – Kazlıçeşme arası 13,5 dakikaya, Söğütlüçeşme – Yenikapı arası 12 dakikaya, Bostancı – Bakırköy arası 37 dakikaya, Gebze Halkalı arası 115 dakikaya iniyor.

Gebze, Pendik, Maltepe, Bostancı, Söğütlüçeşme, Haydarpaşa, Bakırköy ve Halkalı istasyonlarında yüksek hızlı trenler de durabilecek. Yük trenleri ise Pendik’ten Londra’ya kadar kesintisiz demir yolu hattı ile bağlanacak.

Hattın hizmete açılmasıyla beraber tek yönde saatte 75 bin, günlük toplamda ise 1,2 milyon yolcu taşınacak. Güncel İnşaat Projeleri