Dünyanın En Büyük Havalimanı Oteli İstanbul’da Hizmet Vermeye Başladı

Dünyanın En Büyük Havalimanı Oteli İstanbul'da Hizmet Vermeye Başladı

İstanbul Havalimanı yolcu kapasitesi her geçen gün artarken dünyanın en büyük havalimanı oteli de hizmete açıldı. Detayları haberimizde.

Türkiye’nin göğsünü kabartan İstanbul Havalimanı ile dünyanın en büyük havalimanı oteli de hizmet vermeye başladı.

Konu hakkında açıklama yapan Yotel İstanbul Havalimanı Genel Müdürü Bora Göymen, “Bizim için çok heyevanlı bir proje. Türkiye’ye ilk girişimiz. Yotel büyümekte olan bir grup.

Dünyanın en büyük havalimanında biz kendi açımızdan en büyük otelimizi açtık. Terminal içinde bulunan bu şekilde hem hava tarafında hem kara tarafında 451 tane odası olan başka bir otel yok. Kolaylıkla buna dünyanın en büyük havalimanı oteli olduğunu söyleyebiliriz.” dedi.

Saatlik Oda Satışları Yapılacak, Minimum 4 Saatlik Oda Kiralanacak

Sundukları sistem ile 80 eurodan başlayan fiyatlarla saatle oda kiralayacaklarını da dile getiren Göymen, “Şu anda bulunduğumuz yer Yotel’in hava tarafında pasaport kontrolünden sonra olan kısım. 174 odaya sahibiz. Burada saatlik oda satışları var. Minimum 4 saatlik satışları var. Şu anda sizlerin de bildiği gibi otelcilik tamamen taleple alakalı.

Fiyatlar sürekli değişken olmakla beraber, şu anda başlangıç fiyatımız 80 eurodan başlıyor. Dört saat üzerinde kaldığınız her saat başına bir miktar fazla ödüyorsunuz. Saatlik sattığımız için otelin doluluk oranı yüzde yüzleri geçmiş durumda. Tabii taleple alakalı daha da fazla olacağını düşünüyoruz.” dedi.

Sadece Duş Almak İsteyen 15 Euro Ödeyecek

Otel hakkında bilgi veren Göymen farklı hizmetler de sunacaklarını söylerken “Amacımız normal havalimanı dışında bir otelin getirdiği tüm hizmetleri yolcularımıza sunmak. Fakat yolcu profilinden dolayı terminal ve havalimanı yolcusunun hizmetleri farklı.

Biz de onlara yönelmek istedik. Öncelikli olarak saatli satış. Lounge hizmeti veriyoruz.Burada belli zaanlarda kalınıp internete bağlandığınız, yemeğinizi yediğiniz bir hizmet veriyoruz. Airport Lounge kısmını da veriyoruz. Duş imkanlarımız var.

Sadece duş yapabiliyorlar. Sadece bulunduğumuz Lounge’a girebiliyorlar veya sadece konaklayabiliyorlar. Bir duşun maliyeti 15 euro. Duşa yolcuların ilgisi çok iyi.” diyerek sundukları hizmetler ile fark yaratacaklarını söyledi. Sunulan hizmet havalimanından direkt toplantıya gidecek kişiler için büyük önem taşıyor.

İş Adamları Özel Görüşme Odaları İle Uçaktan İner İnmez Toplantı Yapabilecek

Sundukları hizmetlerden birinin de iş adamları için özel görüşme odaları olduğunu belirten Göymen, “Otelimiz 25 bin metrekare. 451 odamız var. 277 tane kara tarafında 174 tane hava tarafında. Hava tarafındaki odalarımızın 102 tanesi küçük saatlik odalar. 13 metrekareden başlıyor.

Kara tarafındaki odalarımız da 13 metrekareden başlıyor. 30 metrekareye kadar çıkıyor. Ayriyeten 5 tane süitimiz var, onlar da 70 metrekareden başlıyor. Ayrıca iş adamları için toplantı salonu veya iki kişilik özel görüşme salonları var. Uygun bir ücret karşılığında müşterilerimiz buralardan da yararlanabiliyor.” dedi.