Bursa Şehir Hastanesi Ne Zaman Açılıyor? Son Hali Ne?

Bursa Şehir Hastanesi Ne Zaman Açılıyor? Son Hali Ne?

Türkiye’nin yeni şehir hastaneleri projeleri arasında yer alan Bursa Şehir Hastanesi için sona gelindi. Detaylar haberimizde…

Hizmete girdiği anda Türkiye’nin 10. şehir hastanesi unvanını ele geçirecek olan Bursa Şehir Hastanesi için geri sayım sürüyor.

Bursa Şehir Hastanesi şantiyesini ziyaret eden Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyin İnceöz, Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Hilmi Ataseven, İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan ve beraberindeki heyet bazı incelemelerde bulundu.

355 Yatak Kapasitesi ile Bursa Şehir Hastanesi Türkiye’nin 10. Şehir Hastanesi Olacak!

Şantiyeyi inceleyen İncesöz “Şehir hastanemiz, Bursa ve civar illere en yüksek kalitede sağlık hizmeti sunan sağlık tesisi olacak.Hastanemiz son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatıldı. Hasta odaları, poliklinik odaları, ameliyathaneleri, laboratuvarları, her birimiyle uluslararası standartlarda en yüksek konfor ve kalitede sağlık hizmetini vatandaşlarımıza sunacağız.” dedi.

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Destek Olacak

Yürütülen çalışmalar hakkında açıklama yapan Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan ise “Yükdek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanemiz kentin doğusunda nitelikli sağlık hizmetlerinin sunulduğu bir merkez görevi üstlenirken, şehir hastanemiz kentin batısında yanık merkezi, inme merkezi, el cerrahisi, palyatif bakım merkezleri, reimplantasyon, kapsamlı onkoloji merkezi gibi özellikli planlama gerektiren birimleri ile nitelikli sağlık hizmetlerinin bir arada verileceği merkez konumunda yer alacak.” dedi.