Binlerce Kişi Evini Taşıyacak

Binlerce Kişi Evini Taşıyacak

Arnavutköy’de 100 m2 bir dairenin ortalama kirası 900 TL, Başakşehir’de bin 400, Büyükçekmece’de bin 150, Çatalca’da 950, Hadımköy’de ise 750 TL civarında.

Aylardır planı yapılan dev taşınma işlemi 33 saatte tamamlandı. Atatürk Havalimanı’ndaki tüm ekipmanlar ve uçaklar İstanbul Yeni Havalimanı’na aktarıldı. Taşınma işlemi sadece ekipman ve uçak boyutunu kapsamıyor. Yeni Havalimanı’na geçiş yapan binlerce personel de evini taşımak için harekete geçti.

40 bin çalışan ve binlerce araç ile gerçekleştirilen taşıma işlemi kapsamında öngörülenden süreden daha erken bir şekilde 33 saat içinde Atatürk Havalimanı’ndaki tüm ekipmanlar İstanbul Yeni Havalimanı’na sorunsuz bir şekilde nakledildi.

Atatürk Havalimanı’nda çalışan Bakırköy, Yeşilköy, Ataköy ve Beylükdüzü oturan, ağırlık olarak pilot ve hostes olmak üzere binlerce havalimanı personeli evini taşıdı veya taşımak için harekete geçti.

İstanbul Yeni Havalimanı özellikle sınırları içerisinde yer alan Arnavutköy başta olmak üzere Göktürk ve Kemerburgaz’da emlak piyasasını hareketlendirdi. Kiraların yerine göre 750 ile 5 bin TL arasında değiştiği bölgede fiyatların havalimanın tam anlamıyla oturması ve tam kapasite çalışmasıyla birlikte daha da artacağı tahmin ediliyor.