Bayramda Seyahat Edeceklere Güzel Haber! Kuzey Marmara Otoyolu’ nun Sevindikli – İzmit Bölümü Geçici Olarak Hizmete Açılıyor

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kuzey Marmara otoyolu ile alakalı olarak önemli bir duyuru yaptı. Bakan Karaismailoğlu’nun sosyal medyadan verdiği bilgiye göre Kuzey Marmara Otoyolu’nun Sevindikli-İzmit kavşakları arasında olan bölüm Kurban Bayramı süresince geçici olarak hizmete açılacak.

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kuzey Marmara Otoyolu ile alakalı olarak sosyal medya hesabından önemli bir duyuru yaptı. Henüz hizmete açılmayan Kuzey Marmara Otoyolu’ nun bir bölümü Kurban Bayramı’nda vatandaşların yoğun trafikle karşılaşmamaları için geçici olarak hizmete açılacak.

SEVİNDİKLİ – İZMİT KAVŞAKLARI ARASI GEÇİCİ OLARAK HİZMETE AÇILIYOR

Vatandaşların güvenli bir şekilde seyahat edebilmeleri için önemli bir karar aldıklarını söyleyen Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Kurban Bayramı süresince vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde seyahat edebilmeleri için Kuzey Marmara Otoyolu’nun önemli bir bölümü olan Sevindikli – İzmit kavşakları arasında yer alan yolu geçici olarak hizmete açıyoruz.” dedi.

AÇILACAK YOL İLE ALAKALI DETAYLAR BELLİ OLDU

Sevindikli – İzmit kavşakları arasındaki yolun geçici olarak hizmete açılması ile alakalı bilgi vermeye devam eden Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “28 Temmuz 23:59’dan 1 Ağustos’ a kadar Sevindikli Kavşağı ile İzmit Doğu arası ve buna bağlı bağlantı yollarında istikamet sadece İstanbul – Ankara yönünde olacaktır. 2 Ağustos 00:00’dan 5 Ağustos 23:59′ a kadar ise aynı yolda istikamet Ankara-İstanbul yönünde olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun açıkladığı bu yeni gelişme ile beraber seyahat edecek olan vatandaşlar planlarını yeniden yapmaya başladılar.