Bakan Kurum Açıkladı: 77 İle 270 Millet Bahçesi Geliyor!

Bakan Kurum Açıkladı: 77 İle 270 Millet Bahçesi Geliyor!

İstanbul Çatalca Millet Bahçesi temel atma törenine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye için durmadan çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini belirten Bakan Kurum yeni millet bahçeleri projeleri ile “ecdadımızın şehircilik geleneğini de yaşatıyoruz” vurgusunda bulundu.

77 İLE 270 MİLLET BAHÇESİ GELİYOR!

Temel atma töreninde millet bahçesi projeleri hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Kurum “Şehrimize, bu şehrin güzel insanlarına hizmet ediyoruz. Biz, bu şehre hizmet etmeyi, bu şehri inşa etmeyi, imar etmeyi, ihya etmeyi sadece ülkemize değil, tüm insanlığa yapılmış bir hizmet olarak görüyoruz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994’te, İstanbul’da başlattığı eser siyasetine her gün bir yenisini ekleyerek eser üretmeye devam ediyoruz. 2018 yılında, Cumhurbaşkanımız 81 ilimize 81 milyon metrekare millet bahçesi yapma müjdesini verdi. Bugün 77 ilimizde toplam büyüklüğü 50 milyon metrekareyi bulan 270 millet bahçesi yapıyoruz.

22 ilimizde 6 milyon metrekare büyüklüğünde 35 millet bahçemizi milletimizin hizmetine sunduk. Çalışmalarını sürdürdüğümüz 235 millet bahçemizi de en kısa sürede sizlerin hizmetine sunacağız” diyerek 2023 yılının Türkiye’si için yapılan bu millet bahçelerinin büyük önemi olduğunu söyledi.

Millet bahçesi projeleri ile çocuklar için özel ve modern oyun parkları da yaptıklarını belirten Bakan Kurum bu parkların yürüyüş parkurları, bisiklet yolları ve ekolojik koridorlarla bağladıklarını belirterek Türkiye’nin korona virüs salgını sonrası için yeni dünya düzenine hazır olacağını dile getirdi.