Avcılar İnşaat’tan İstihdam Yatırımı

Avcılar İnşaat’tan İstihdam Yatırımı

Avcılar İnşaat, kuruluşunun 30. yılında 925 milyon liralık 3 büyük yatırıma imza atacak. İdris Avcı, “Üç projemizle 600 kişiyi istihdam etmiş olacağız” dedi.

İnşaat sektöründeki daralmaya karşın Avcılar İnşaat, kuruluşunun 30. yılında 925 milyon liralık 3 büyük yatırıma imza atacak. Ofis- Konuk-Alışveriş Merkezinden oluşan Avcılar Exclusive Bayraklı ise 500 milyon lira yatırımla hayata geçecek. Gökdelenler Bölgesi’nde yatay mimari projeye sahip 8 katlı Avcılar Exclusive Bayraklı’da, geçen ay yapılan tanıtımının ardından zemin altı birinci kat çalışmaları tamamlandı, ikinci kat çalışmaları başladı. Avcılar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İdris Avcı, Türkiye ekonomisinin lokomotifi inşaat sektöründeki durgunluğa karşın ellerini taşın altına koyduklarını söyledi. TÜİK verilerine göre sektördeki maliyet artışının yüzde 46’ya ulaştığını, buna karşın böylesine yüksek orandaki artışı, satış fiyatlarına yansıtmadıklarını belirten Avcı, “Birikimlerimizi farklı enstrümanlarda değerlendirsek daha çok kazanacakken biz ‘işimizi’ yapmayı seçtik, ülkemize değer katan, yatırımcısına kazandıran projeler üretmeyi seçtik” dedi. Her projelerinde daha çok kazanmak yerine istihdam yaratmak, insanların iş sahibi olmasını sağlamak üzere bir hedef koyduklarını ifade eden Avcı, “Projelerimizi banka kredisi kullanmadan, tamamen öz sermayemizle gerçekleştiriyoruz. Üç projemizle 600 kişiyi istihdam etmiş olacağız. Bu bizim yatırımcımıza, sektörümüze ve ülkemize olan güvenimizdir” diye konuştu.

“Fırsatı kaçırmayın”

İnşaat sektörünün 170’den fazla sektöre doğrudan ya da dolaylı katkısı olduğuna dikkat çeken Avcı, sektördeki bu durgunluğun diğer taraftan yatırımcı için de büyük bir fırsat olduğuna dikkat çekti. Avcı, şöyle devam etti: “Gayrimenkul sektörü tüm dünyada her zaman en güvenli yatırımdır. Bu yatırım için aslında şu an en iyi zaman. Çünkü konut fiyatları son derece uygun. Gayrimenkuller değerinin altında satışa sunuluyor, bir kaç ay sonra faiz oranları düşünce, konut fiyatları olması gereken fiyata yükseldiğinde, bu fırsatı değerlendirenler yüzde 200 kazançlı olacak.” Avcı, projelerinde yüzde 1’in altına oranlara kredi imkanı sağladıklarına dikkat çekerek bunun önemli bir avantaj sağladığını sözlerine ekledi.