Ant Yapı Bodrum’a 2 Milyarlık Venedik Kasabası Yapacak

Ant Yapı Bodrum’a 2 Milyarlık Venedik Kasabası Yapacak

Ant Yapı, Bodrum Aspat’ta 2 milyar TL değerinde proje inşa ediyor. Kos Adası’nın karşısında yer alan projede Venedik’i andıran kanallar yer alacak. 600 konutluk Anthaven projesinde ev sahipleri kanallarla denize ve çarşıya ulaşacak.

Son yıllarda gayrimenkul sektörünün önemli adreslerinden biri olan Bodrum’da yeni bir proje daha hayata geçiyor. Rusya, Amerika, İngiltere’de projelerine devam eden Ant Yapı Bodrum’daki ilk projesi Anthaven’ı satışa çıkardı.

Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, projenin toplam değerinin 2 milyar TL olduğunu belirterek ilk etabının Mayıs 2020’de teslim edileceğini söyledi. Bodrum Aspat’ta hayat bulan projenin, toplam 210 dönüm alan üzerinde kurulduğunu belirten Okay, “Proje 3 etaptan oluşacak. Villa, lüks konut, otel, ticari alan gibi bağımsız birimlerin yer alacağı Anthaven’ın ilk etabında 162 konut var. Projede toplam 600 konut bulunacak” dedi. Ant Yapı, daha önce Alaçatı’daki projesi Port Alaçatı’da hayata geçirdiği Venedik’in kanal modelini Bodrum’a taşıdı. Buna göre, konut sahipleri proje içinde açılan kanal ile denize ve çarşıya ulaşabilecek. Ayrıca projede yer alacak limana büyük tekneler bağlanabilecek.

Kos Adası’nın Karşısı

Projede satışa çıkan konutların metrekare fiyatlarının 2 bin 800 euro’dan başladığını kaydeden Okay, ilk etabın yüzde 30’unu sattıklarını açıkladı Aspat’ın Bodrum yarımadasının en güneyinde ve Kos Adası’nın karşısında bulunduğunu ifade eden Okay, “12 ay yaşamın sürdürülmesi hedefiyle limandan otele, çarşıdan tertemiz plajına kadar özel bir projeyi hayata geçirdik. Hem ev sahipleri, hem de sosyal tesislerden yararlanmak isteyen misafirlerimizi ağırlamaya hazırlanıyoruz” diye konuştu. Aspat’ın tarihi ve kültürel değerine dikkat çeken Okay, projenin açık hava heykel müzesi, çeşitli sanat organizasyonları ile bir merkez haline geleceğini söyledi. Projenin inşası sürecinde hiçbir ağacın zarar görmediğine dikkat çeken Okay, proje tamamlandığında 3 binden fazla yeni ağacın dikileceğini de ekledi.

Tek Yol Üretim

Gayrimenkul sektörünün zor dönemlerden geçtiğini söyleyen Mehmet Okay, her koşulda üretimden yana olduklarını dile getirdi. Türkiye’nin ve sektörün zor süreçler konusunda tecrübeli olduğunu ifade eden Okay, “Üretmekten, ihracattan, ekonomiyi canlı tutmaktan başka çare yok. O yüzden biz kontrollü büyümeye, yeni yatırımlar yapmaya devam ediyoruz” dedi. İstanbul’daki sağlık rezidansı konseptiyle hayat bulan Antwell projesinin yaz son teslim edileceğini anlatan Okay, taahhüt işi olan Galataport’u ise gelecek yıl teslim edeceklerini belirtti. Rusya’da havalimanından Soçi Olimpiyat Köyü’ne kadar çeşitli alanlarda projeler geliştirdiklerini anlatan Okay; İngiltere’de de proje sayılarını artırdıklarını ifade etti.