Ankara Büyükşehir Belediyesi Birbirinden Değerli 8 Arsa İçin Taşınmaz Satış İhalesi Düzenliyor!

Ankara Büyükşehir Belediyesi Birbirinden Değerli 8 Arsa İçin Taşınmaz Satış İhalesi Düzenliyor

Ankara’da arsa satın almak isteyen yatırımcılara büyük fırsat! Ankara Büyükşehir Belediyesi arsa satış ihalesi düzenleyeceğini duyurdu.

14 Haziran 2019 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan arsa satış ihalesi ilanı ile farklı ilçelerde yer alan 8 arsa rekor fiyatla satışa sunuldu.

203 Milyarlık Dev Arsa Satış İhalesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi ihale ilanları arasında yer alan taşınmaz ihalesinde toplam 8 arsa için belirlenen muhammen bedel 203 milyar 785 milyon 895 bin lira olarak açıklandı.

Rekor fiyatla satılan arsalar arasında en pahalı olan Yenimahalle Orman Çiftliği sınırları içerisinde yer alan ve ticaret alanı ruhsatına sahip olan 149 milyar 683 milyon liralık arsa olurken en ucuz arsa ise Çankaya Lodumu sınırları içerisinde yer alan 2 milyar 300 milyon liralık muhammen bedele sahip olan arsa oldu.

Söz konusu olan arsalar için satış ihalesi 27.06.2019 tarihinde Hipodrom Caddesi No: 5’teki Belediye Hizmet binasında toplanacak belediye encümenliğince yapılacak. İhale suretiyle satışı yapılacak taşınmazın satış şartnamesi, her gün çalışma saatleri içerisinde, Hipodrom Caddesi No: 5’teki Belediye Hizmet binasında bulunan Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı Taşınmazlar Şube Müdürlüğü’nde görülebilecek.