2019’da Emlak Sektörünü Neler Bekliyor?

2019'DA EMLAK SEKTÖRÜNÜ NELER BEKLİYOR?

2019’da emlak sektöründe, gayrimenkul fiyatlarında düşük hızlı bir artış olması bekleniyor.

Alternatif satış kanallarının çoğalacağı ve gayrimenkul satış kampanyalarının ağırlıkta olacağı 2019’da müşteri ile doğrudan iletişim kurmanın önemi artıyor. Sektörün güncel dinamiklerinin oturma amaçlı konut sahibi olmak isteyen alıcıları memnun edeceği öngörülüyor.

Döviz kurlarında yaşanan hareketlilik ile birlikte konut fiyatları belli aralıklarda geriliyor. Diğer yandan tamamlanan yeni konut projelerinin sayısı katlanarak artıyor. 2018 yılında artış trendinde olan konut satışlarının, 2019 yılında da yeni düzenlemeler ile birlikte daha güçlü ivme kazanması bekleniyor. Müşterilerin emlak sektöründeki endişelerini gidermek için pazarlama kampanyalarının yeni yılla birlikte hız kazanması bekleniyor.

Müşteri beklentilerine odaklanan ve bu beklentileri tam anlamıyla karşılayan pazarlama kampanyaları, 2019’da sektör profesyonellerine başarıyı getirecek unsur olabilir.

Oturum Amaçlı Konut Arayışı

Fiyatlarda artış sektörün gidişatına ve alıcıların beklentilerine uygun olarak tasarlanan kampanyalara ve yükselen banka faiz oranlarına karşı, bankalar tarafından alım gücünü artıran alternatifler sunuluyor. Metrekare fiyat artışının son yıllarda enflasyonun altında seyretmesi nedeniyle oturum amacıyla konut arayışı artıyor ve bu durum hem alıcılar hem de sektör profesyonelleri için yeni fırsatlar yaratıyor.

Fiyatlarda Artış

Tüm bu verilere bakıldığı zaman 2019’da emlak sektöründe, konut fiyatlarında düşük hızlı bir artış bekleniyor. Bankaların faiz oranlarında düşme göze çarparken emlak piyasasında yatırımlar için risk azalıyor.